Męski zabójca? Prostata.

Opublikowane przez Najprościej mówiąc w dniu

O ile udrażnianie kanalizacji to czynność, którą może wykonać nawet początkujący majsterkowicz, o tyle z naszą męską hydrauliką już tak kolorowo nie jest. Otaczający cewkę moczową gruczoł krokowy, daje się we znaki co drugiemu facetowi po 50 roku życia! Niestety, problem często bywa lekceważony, co doprowadzić może do poważnych powikłań.

Przypuśćmy, że Twój ukochany samochód, pewnego dnia zaczął rdzewieć. Co robisz? Przerażony pędzisz do lakiernika, mechanika, walczysz z korozją, dbasz o bliski sercu pojazd. Dlaczego więc gdy zaczniesz mieć problemy z sikaniem, nie zrobić tego samego? Męski mechanik, czyli urolog, za pomocą prostych badań i oceny Twojego organizmu, może Ci pomóc! A im szybciej zareagujesz tym większe masz szanse na szybki powrót do zdrowia.

Hasło urolog kojarzy się większości mężczyzn z „badaniem palcem przez odbyt”. Nic dziwnego, że w 80% przypadków, trafienie na tą „klątwę” w internecie, powoduje natychmiastowe zamknięcie przeglądarki. To zdecydowanie za dużo, kiedy mówimy o badaniu, które ratuje życie. Są na szczęście alternatywy o których opowiemy, lecz których skuteczność nie jest jednoznaczna.

Jak odnaleźć się w świecie powiększonych prostat? Dlaczego gdy coś Ci dolega, warto przełamać wstyd i wybrać się do urologa? Wszystko w dzisiejszym odcinku, prosto z warsztatu Najprościej Mówiąc.